Znalezione w sieci #3: Dobra kultury i dobra zbędne

W trzecim wydaniu cyklu: spinacz, którego raczej nie znajdziesz w swoim biurze, okulary do nagrywania snapów pod wodą, świetny tekst o gwieździe teatru i kina Vivien Leigh, 10 faktów o pewnym słynnym zdjęciu i zachwyty nad Baby Driver – najnowszym filmie Edgara Wrighta.

 1. Dom mody Prada niedawno zaprojektował własną wersję spinacza. Co go wyróżnia? Nieco większe wymiary o standardowego spinacza, logo Prady, zastosowanie – bo w zamyśle ma służyć spinaniu banknotów – i oczywiście cena: kosztuje jedyne 185 $. Więcej o markowym spinaczu można przeczytać np. tutaj.

2. Stosunkowo całkiem niedawno twórcy serwisu Snapchat stworzyli okulary Spectacles umożliwiające nagrywanie krótkich filmów oraz ich synchronizację z telefonem i aplikacją, a zaledwie kilka dni temu pojawiła się ich nowa wersja: okulary do nagrywania "snapów" pod wodą. Więcej informacji tutaj.

3. Z pewnością kojarzycie słynną fotografię Lunch Atop A Skyscraper. A ile o niej wiecie? Na Mental Floss pojawił się artykuł z listą ciekawostek o tej słynnej fotografii
photo

4. Na blogu Zwierza Popkulturalnego można znaleźć świetny tekst o biografii Vivien Leigh – jednej z najsłynniejszych aktorek filmowych i teatralnych. Znając niezwykłe role Leigh w Przeminęło z wiatrem i w Tramwaju zwanym pożądaniem, nie mogłam przejść obojętnie obok tego opracowania.
przeminelo z wiatrem

5. Aktualnie rozpływam się nad majstersztykiem Baby Driver, w którym czuć magię kina i przede wszystkim muzyki, bo to właśnie wokół soundtracku została stworzona cała fabuła. Opowiada o młodym chłopaku, który jako niezawodny kierowca uczestniczy w rozbojach mafii, jednak w końcu usiłuje zerwać z kryminalnym światkiem. Historia jest lekka tylko pozornie, bo zawiera mnóstwo treści i masę nawiązań do popkultury. Ojej, a jak to jest zmontowane... Soundtrack – cudo. I raczej rzadko zdarza się, żebym zachwycała się pościgami samochodów, a tutaj – nawet pościgi są świetne. Premiera Baby Driver – 7 lipca. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Wysoki Poziom Kultury , Blogger