Twórcy polecają tworców, czyli Share Week 2018

Założenie akcji Share Week jest proste: blogerzy polecają cenione przez nich blogi. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Andrzeja Tucholskiego i w tym roku jest to siódma edycja akcji mającej na celu promowanie wartościowych treści w blogosferze. Chociaż jestem mała rybką w blogowym stawie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przedstawić Wam moje polecenia. Tutaj znajduje się moje zeszłoroczne zestawienie, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej akcji lub wziąć w niej udział, tutaj znajdziecie więcej informacji. Oto moja tegoroczna złota trójka:


Catus Geekus

Chociaż staram się być na bieżąco z popkulturalną i okołopopkulturalną blogosferą, to na blog Megu (a właściwie też kanał na Youtubie) zaglądam stosunkowo od niedawna. Jakoś wcześniej jej teksty mi umykały i serio myślałam, że jej blog nazywa się Cactus Geekus. Całe szczęście parę miesięcy temu udało mi się wyprowadzić samą siebie z tego haniebnego błędu i w końcu poznać poprawną nazwę bloga i jego treści. Catus Geekus gromadzi nie tylko recenzje czy zestawienia, a właściwie przede wszystkim teksty analityczne poświęcone popkulturze, czego nadal brakuje mi w polskiej sieci.

Read Up

To blog poświęcony literaturze, filmom, serialom. Prowadzi go Mila, która pisze tak, jak lubię: jej teksty są zwięzłe, trafiają w punkt i prowokują do dyskusji. Sporo miejsca na jej blogu zajmuje feministyczna refleksja – co też bardzo się chwali.

Okiem Wielkiej Siostry

Z zaangażowaniem pisze o literaturze – głównie o niszowych nowościach na rynku wydawniczym. Chociaż na jej blogu dominują recenzje, to w każdej z nich pojawia się wątek, który mógłby stanowić punkt wyjścia do dłuższej dyskusji. Sporadycznie pojawiają się teksty o filmach, a ostatnio coraz częściej – o feminizmie.

Jakie inne blogi polecilibyście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Wysoki Poziom Kultury , Blogger